Достапни линкови

Импровизирана експлозивна направа причина за пожарот во Лондон


Возот во кој изби пожар во лондонското метро

Лондонската полиција соопшти дека пожарот во метрото во градот бил предизвикан од импровизирана експлозивна направа и случајот се истражува како терористички инцидент. Според полицијата, имало повеќе повредени, вклучувајќи и случаи на луѓе кои имале изгореници на лицето. Пожарот избил во возот на метро станицата Парсонс Грин во југозападниот дел на Лондон. Медиуми јавија дека бел контејнер експлодирал на возот.

XS
SM
MD
LG