Достапни линкови

Експлозијата во Лондон терористички инцидент?


Повредено лице од пожарот во метрото во Лондон

Британската полиција соопшти дека го истражува пожарот и експлозијата во метрото во Лондон како терористички инцидент. Полицијата потврди дека избил пожар во возот на метро станицата Парсонс Грин во југозападниот дел на Лондон. Властите соопштија дека е прерано да се потврди причината за пожарот. Медиуми јавија дека бел контејнер експлодирал на возот.

Првичните извештаи укажуваат дека имало повеќе повредени, вклучувајќи и случаи на луѓе кои имале изгореници на лицето. Новинската агенција Ројтерс, повикувајќи се на изјави на сведоци, јавува дека имало повредени во стампедо на луѓе по експлозијата.

XS
SM
MD
LG