Достапни линкови

Повторно „бранители“, овој пат, на јазикот


Повторно „бранители“, овој пат, на јазикот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Против предлог законот за употреба на јазиците деновиве протестираат приврзаници на здруженијата „Тврдокорни“ и „Преродба“ како и Светскиот македонски конгрес. Сметаат дека законот е неуставен и бараат да биде повлечен.

Категории

XS
SM
MD
LG