Достапни линкови

Повторно „бранители“, овој пат, на јазикот


Против предлог законот за употреба на јазиците деновиве протестираат приврзаници на здруженијата „Тврдокорни“ и „Преродба“ како и Светскиот македонски конгрес. Сметаат дека законот е неуставен и бараат да биде повлечен.

XS
SM
MD
LG