Достапни линкови

Повредени во експлозија во метрото во Лондон


Полицијата реагирала на „инцидент“ во Парсонс Греен станицата во југозападниот дел на Лондон,

Британските медиуми јавуваат дека бел контејнер експлодирал во воз во метрото во Лондон. Полицијата потврди дека реагирала на „инцидент“ во Парсонс Грин станицата во југозападниот дел на Лондон. Првичните извештаи укажуваат дека имало повеќе повредени, вклучувајќи и случаи на луѓе кои имале изгореници на лицето. Новинската агенција Ројтерс, повикувајќи се на изјави на сведоци, јавува дека имало повредени во стампедо на луѓе по експлозијата.

XS
SM
MD
LG