Достапни линкови

Стотици илјади бегалци од Мјанмар во Бангладеш


Стотици илјади бегалци од Мјанмар во Бангладеш
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Советот за безбедност на ОН ги повикаа властите на Мјанмар да преземат итни мерки за прекин на насилствата во таа земја, од каде што избегале околу 380 илјади припадници на муслиманското малцинство Рохинџа. Во неколкудневните борби меѓу муслиманските бунтовници и војската загинале 400 луѓе.

XS
SM
MD
LG