Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе има вредност 6. Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 32 степена.

XS
SM
MD
LG