Достапни линкови

Протест против законот за јазиците - демонстрантите најавија референдум


Протест против законот за јазиците - демонстрантите најавија референдум
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Протест против усвојувањето на предлог законот за јазиците вечерва беше одржан пред Собранието во Скопје. Иницијаторите на протестот побараа Владта да го повлече законот.

XS
SM
MD
LG