Достапни линкови

Протест против законот за јазиците - демонстрантите најавија референдум


Протест против усвојувањето на предлог законот за јазиците вечерва беше одржан пред Собранието во Скопје. Иницијаторите на протестот побараа Владта да го повлече законот.

Категории

XS
SM
MD
LG