Достапни линкови

Јункер: ЕУ во иднина ќе има повеќе од 27 членки


Во годишното обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер се осврна и врз проширувањето на Европската унија со земјите од Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG