Достапни линкови

Јункер: ЕУ во иднина ќе има повеќе од 27 членки


Јункер: ЕУ во иднина ќе има повеќе од 27 членки
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Во годишното обраќање пред пратениците во Европскиот Парламент во Стразбур претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер се осврна и врз проширувањето на Европската унија со земјите од Западен Балкан.

XS
SM
MD
LG