Достапни линкови

„Епл“ го претстави iPhone X


„Епл“ го претстави iPhone X
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

„Епл“ синоќа го претстави очекуванот iPhone X. Главниот извршен директор Тим Кук оцени дека станува збор за „најголем скок напред од оригиналниот iPhone“. Неговата цена ќе биде 999 долари, а ќе се појави на пазарот на 3 ноември годинава.

XS
SM
MD
LG