Достапни линкови

Харадинај и официјално, премиер на Косово


На пригодна свеченост во Приштина, Рамуш Харадинај и официјално ја превзеде премиерската функција од досегашниот премиер на Косово Иса Мустафа. Првата среба на Харадинај, како премиер на Косово, беше се американскиот амбасадор во Приштина Грег Делави.

XS
SM
MD
LG