Достапни линкови

Ураганот Ирма во Мајами и Хавана


Силни ветрови од ураганот Ирма предизвикаа поплави во центарот на Мајами, на Флорида, а претходно и во главниот град на Куба, Хавана каде што улиците беа претворени во реки.

XS
SM
MD
LG