Достапни линкови

Ураганот Ирма во Мајами и Хавана


Ураганот Ирма во Мајами и Хавана
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Силни ветрови од ураганот Ирма предизвикаа поплави во центарот на Мајами, на Флорида, а претходно и во главниот град на Куба, Хавана каде што улиците беа претворени во реки.

XS
SM
MD
LG