Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и топло


Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со натпросечни дневни температури на повеќе места низ државата. Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 26 до 35 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7. Во Скопје слично време, претежно сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

XS
SM
MD
LG