Достапни линкови

Времето сончево со натпросечни температури


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури. Утринската температура се движи од девет до 15, а дневната од 25 до 33 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7. Во Скопје слично време, претежно сончево и топло. Утринската температура се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 33 степени.

XS
SM
MD
LG