Достапни линкови

Флорида стравува од ураганот Ирма


Ураганот Ирам во Порторико

Ураганот Ирма кој денеска се упати накај Хаити и Доминиканската Република откако 7 лица загинаа на карипските острови и предизвика големи врнежи од дожд и ветрови во Порторико. Жителите на американската сојузна држава Флорида стравуваат дека урганот ќе го погоди и Мајами во наредните денови. Метеоролозите го опишаа ураганот како потенцијална катастрофа од највисока петта категорија. Жртви се пријавени на најмалку четири острови на Карибите, меѓу кои Антигва и Барбуда.

XS
SM
MD
LG