Достапни линкови

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала облачност. Утринската температура се движи од три до 12, а дневната ќе биде од 23 до 32 степена.

Во Скопје претежно сончево со мала облачност. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 30 степени.

Утре ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува засилен југоисточен ветер проследен со повремен дожд, на места пороен и со појава на грмежи, особено кон југот. Нови врнежи од дожд проследени со засилен ветер и појава на нестабилност се очекуваат и на почетокот на следната работна недела.

XS
SM
MD
LG