Достапни линкови

Убиени 3 лица во напад врз конвој во Пакистан


Припадници на пакистанските безбедносни сили

Пакистанските власти соопштија дека тројца припадници на безбедносните сили биле убиени во заседа на нивниот конвој во југозападната покраина Балочистан. Според извештаите, меѓу загинатите е и еден полковник, а повредени биле уште тројца војници. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG