Достапни линкови

Редици на контролниот пункт во источна Украина


Во редици и со часови чекаат украинските земјоделци на контролните пунктови во источниот дел на земјата кој е под контрола на проруските сепаратисти. Нивните производи во Луханск ги продаваат по двојно повисока цена, но имаат ограничување и може да внесат само по 50 килограми продукти дневно.

XS
SM
MD
LG