Достапни линкови

Редици на контролниот пункт во источна Украина


Редици на контролниот пункт во источна Украина
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Во редици и со часови чекаат украинските земјоделци на контролните пунктови во источниот дел на земјата кој е под контрола на проруските сепаратисти. Нивните производи во Луханск ги продаваат по двојно повисока цена, но имаат ограничување и може да внесат само по 50 килограми продукти дневно.

XS
SM
MD
LG