Достапни линкови

Заев и Нетанјаху разговарале за продлабочување на односите


Премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев, кој е во посета на Израел, денеска во Ерусалим имаше работен ручек со неговиот колега Бенјамин Нетанјаху. По средбата Нетанјаху на Твитер напиша дека со Заев разговарале за продлабочување на соработката меѓу Израел и Македонија. Заев во текот на денот треба да се сретне и со лидерот на опозицијата Исак Херцог.

XS
SM
MD
LG