Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерена облачност


Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со повеќе облачност на северот, наутро свежо, а преку денот ветровито. Попладне облачноста ќе се намали.

Утринските температури се движат од 7 до 15 степени, а дневните ќе бидат од 23 до 29 степени.

Во Скопје претпладне ќе има зголемена облачност, а попладне облачноста ќе се намалува. Повремено ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 27 степени.

XS
SM
MD
LG