Достапни линкови

Од утре почнува учебната година


Илустрација-ученици во основото училиште Кирил и Методиј во Тетово

На учениците во основното и средното образование денеска им завршува летниот распуст. Од утре во новата учебна година 2017/2018 во училишните клупи ќе седнат над 20.437 првачиња. Средното образование ќе го почнат 17.131 ученик. Поголем дел од учениците се запишани во стручните училишта 9.983, а во гимназиско обраозвание 6.703 ученици.

XS
SM
MD
LG