Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Илустрација

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен југозападен и западен ветер кој во западните делови ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 27 до 35 степени. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност облачност. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

XS
SM
MD
LG