Достапни линкови

Во автобуска несреќа во Иран загинаа 11 ученички


Автобуска несреќа во Иран. Илустрација.

Ирански медиуми јавија дека во несреќа на автобус кој превезувал ученички загинале најмалку 12 лица во јужниот град Шираз. Автобусот се упатил на спортски и културен настан, при што загинал возачот и 11 ученички. Другите девојчиња кои се повредени биле хоспитализирани, а најмалку 10 од нив се наоѓаат во критична состојба. Во автобусот се превезувале 45 лица.

XS
SM
MD
LG