Достапни линкови

Советот на јавни обвинители треба да расправа за оставката на Аневски


Петар Аневски

Советот на јавни обвинители на денешната седница треба да расправа за оставката на претседателот на Советот, Петар Аневски. Пред два дена Аневски поднесе оставка од функцијата поради, како што наведе, лични и семејни причини. Тој порача дека и натаму останува член на Советот на јавни обвинители. Аневски е претседател на Советот на јавни обвинители од 30 јуни 2014.

XS
SM
MD
LG