Достапни линкови

Коѕиас во Скопје на средби со македонскиот државен врв


Средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Попоски и Никос Коѕијас.

Денеска во Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕиас. Домаќин е неговиот колега, министерот за надворешни работи на Македонија Никола Димитров. За време на посетата, министерот Никос Коѕиас ќе се сретне со премиерот Зоран Заев, министерот за евро-интеграции Бујар Османи, а во Собранието ќе се сретне со претседателот Талат Џафери и шефовите на пратеничките групи. Министерот Никос Коѕиас ќе биде примен и од претседателот на Републиката Ѓорге Иванов.

XS
SM
MD
LG