Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево


Во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-вредноста ќе изнесува 8. Во Скопје слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 32 степена.

XS
SM
MD
LG