Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со локален дожд


Во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд. Наместа ќе биде пороен проследен со засилен ветер и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 21 до 29 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со врнежи од дожд, засилен ветер и грмежи. Утринската температура ќе се сушти до 19, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

XS
SM
MD
LG