Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец кој повремено ќе се засилува, особено долж Повардарието. Дневната максимална температура ќе се движи од 32 до 37 степени. УВ индексот ќе има вредност 7. Во Скопје и околината ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец кој повремено ќе се засилува. Температурата ќе се движи од 13 до 36 степени.

XS
SM
MD
LG