Достапни линкови

Пожар во складиште за муниција во Азербејџан


Експлозија во складите за муниција во Азербејџан. 27.08.2017

Пожар во складиште за муниција во северниот дел на Азербејџан принуди евакуација на неколку области околу воената инсталација. Експлозија се случила денеска откако избил пожар во депото за оружје, соопшти азербејџанското Министерство за одбрана. Оттаму додаваат дека евакуирани се жител од неколку населби.

Во соопштението на Министерството се вели дека засега нема информации за лица кои се загинати или повредени. Исто така околу областа затворени се патиштата за сообраќај.

XS
SM
MD
LG