Достапни линкови

Времето денеска - сончево и топло


Временска прогноза - сончево

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 31 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се сушти до 12, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

XS
SM
MD
LG