Достапни линкови

Турција и Русија постигнаа договор за ракетните системи С-400


Русија - Ракетни системи С-400.

Турција и Русија постигнаа договор за купување на ракетни системи С-400, а конечната одлука ќе биде донесена од Извршниот комитет на турската одбрана индустрија, изјави турскиот премиер Бинали Јилдирим по враќањето од Виетнам.

Претходно кон крајот на јули и турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган информираше дека Русија и Турција постигнале напредок во плановите за купувањена ракетни системи С-400.

XS
SM
MD
LG