Достапни линкови

Брнабиќ го покани Заев да ја посети Србија


Српската премиерка Ана Брнабиќ.

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска изјави дека го поканила македонскиот премиер Зоран Заев да ја посети Србија во ноември годинава, а дека посетата ќе ја искористат да договорат заедничка седница на двете влади.

XS
SM
MD
LG