Достапни линкови

Почина работник по пад од скеле


Илустративна фотографија.

Работникот на 55-годишна возраст од Скопје изведувал градежни работи во станбена зграда на улицата „Мирче Оровчанец“, при што паднал и починал на лице место. Тој бил вработен во градежната фирма „ВАМ Инжинеринг“ ДООЕЛ. Настанот се случил вчера попладне, соопшти МВР. Телото е дадено на обдукција по наредба на јавен обвинител.

XS
SM
MD
LG