Достапни линкови

Нов земјотрес синоќа во Охрид и Ресен


Земјотрес во Охрид и Ресен.

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во 22 часот и 34 минути во Охрид и Ресен, соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Епицентарот на земјотресот бил на 10 километри западно од Охрид

XS
SM
MD
LG