Достапни линкови

Ослободен еден од осмничените за нападот во Финска


Турк. Финска

Полицијата во Финска го ослободи еден од шестмината осмничени за нападот во градот Турк во кој на 18 август загинаа две жени, додека осум лица беа ранети

Осомничениот кој е ослободен е уапсен вчера заедно со уште еден осмничен кој и натаму се наоѓа во притвор.

Главниот осмничен за нападот Мароканецот Абдерахман Мехках кој има 18 години призна дека го извршил нападот но отфрли дека тероризам му бил мотивот

Тој предходно поднесе тужба на одлуката за одбивање на барањето азил.

XS
SM
MD
LG