Достапни линкови

Две лица повредени во експлозија во центарот на Киев


Прославата во Киев по повод денот на независноста на Украина.

Украинската полиција соопшти дека две лица се повредени во експлозија во центарот на главниот град Киев. Се уште нема дополнителни детали за инцидентот кој се случи за време на прославата на независноста на Украина. Американскиот секретар за одбрана Џим Матис и други странски претставници се во посета на земјата по повод прославата.

XS
SM
MD
LG