Достапни линкови

Советник на Трамп на средба со лидерите на Израел и Палестина


Џаред Кушнер

Советникот на Белата куќа, Џаред Кушнер денеска ќе оствари средба со израелскиот и палестинскиот лидер во Ерусалим и Рамалах. Одделните разговори со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и палестинскиот претседател Махумд Абас се во услови на мала надеж дека може да се остоври голем напредок во мировниот процес меѓу двете земји.

Кушнер, кој е и зет на американскиот претседател Доналд Трамп ја предводи делегацијата во регионот со цел да се изнајдат начини како да се поддржат мировните напори.

XS
SM
MD
LG