Достапни линкови

Професионалните војници над 45 години бараат прераспределување во МВР


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Професионалните војници постари од 45 години на денешната средба побараа од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да бидат прераспределени во МВР. Претставници на Независниот синдикат на професионалните војници на Република Македонија побарале да бидат преземени во гранична полиција. Министерот Спасовски им одговорил дека нивното барање ќе го отвори на владина седница.

XS
SM
MD
LG