Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија претпладне ќе биде ведро и свежо,а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната температура од 23 до 32 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 11, а дневната температура до 29 степени.

XS
SM
MD
LG