Достапни линкови

Две деца спасени по земјотресот во Италија


Урнати домови од земјотресот во Италија.

Италијанските спасувачки тимови успеале да ги спасат двајцата браќа кои беа заробени под урнатините по земјотресот кој го погоди островот Искија, кој се наоѓа во близина на Неапол. Најмалку две жени загинаа, а дестина лица беа повредени кога земјотресот со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала го погоди островот при што се урнаа неколку згради. Двајцата браќа кои се на возраст од 7 и 11 години беа заробени под урнатините на нивниот дом во градот Ла Рита.

XS
SM
MD
LG