Достапни линкови

Заев на неформална средба на премиерите од Западен Балкан


Премиерот Зоран Заев.

Премиерот Зоран Заев в сабота во Драч, Албанија ќе учествува на неформалната средба на претседателите на влади на земјите на Западен Балкан посветена на регионалната интеграција. Покрај премиерите на државите од регионот, како што соопшти владината прес-служба, ќе учествуваат и еврокомесарот Јоханес Хан и потпретседателот на Светска Банка за Европа и Централна Азија, Сирил Милер.

XS
SM
MD
LG