Достапни линкови

Гани ја поздрави посветеноста на САД на Авганистан


Авганистанскиот претседател Ашраф Гани.

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани ја поздрави трајната заложба на САД на неговата земја откако американскиот претседател Доналд Трамп најави нова стратегија. Гани, како што е наведено во соопштението, му се заблагодарува на Трамп и на американскиот народ за поддршката на нивната заедничка борба за ослободување на регионот од тероризам. Тој порача и дека партнерството меѓу двете земји е посилно од било кога.

XS
SM
MD
LG