Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува повременo засилен претежно северен ветер пред се вдолж Повардарието и кон исток. УВ индексот ќе има вредност 7. Утринската температура ќе се движи од девет до 17 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG