Достапни линкови

Автомобил влетал во автобуски постројки во Марсеј, една жртва


France -- French soldiers, policemen and firefighter vehicles are seen at the site of a police search at the home of one of the two men Припадници на француските безбедносни сили во Марсеј.

Едно лице загина, а едно е повредено кога автомобил влетал во две автобуски постројки во францускиот пристанишен град Марсеј, соопштија властите. Француската полиција го уапсила возачот на автомобилот и им препорача на жителите да го избегнуваат регионот. Тие не посочија дали индидентот се третира како терористички напад или несреќа.

XS
SM
MD
LG