Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од пороен дожд и грмежи и со засилен ветер вдолж Повардарието и кон истокот. Утринската температурата ќе се движи од 12 до 21 степен, а дневната од 20 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 степени, а дневна до 26 степени.

XS
SM
MD
LG