Достапни линкови

Републиканскиот сенатор Коркер со критики до Трамп


Претседателот на сенатскиот Комитет за надворешни односи републиканецот Боб Коркер

Претседателот на сенатскиот Комитет за надворешни односи републиканецот Боб Коркер, кој своеврмено беше еден од кандидатите на претседателот Доналд Трамп за државен секретар, ја стави под прашалник компетентноста на Трамп за највисоката функција во државата. „Се додека Трамп не направи радикални промени, тој ризикува да ја стави земјата во „голема опасност“, изјави Коркер откако Трамп во врска со нападот во Барселона во кој загинаа 13 луѓе сугерираше дека најдобар начин да се спречат такви напади е брутално егзекутирање на исламистите. „Трамп не покажува дека сфаќа што ова земја ја направи голема“, додаде Коркер.

XS
SM
MD
LG