Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и топло


Во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температура до 35 степени.

XS
SM
MD
LG