Достапни линкови

Американски војник загина во напад во Авганистан


Американски војници во Авганистан.

Еден американски војник загинал во операција чија цел биле милитантите на Исламската држава во Авганистан. Досега во борбите во земјата во оваа година загинаа 10 американски војници. Во операцијата биле преводени и неколку американски и авганистански војници.

На почетокот од месецеов двајца американски војници загинаа во Кандахар во самоубиствен напад на талибанците со автомобил бомба. Американскиот претседател Доналд Трамп размислува за испраќање на дополнителни војници во Авганистан во борбите против милитантите.

XS
SM
MD
LG