Достапни линкови

Гутереш со критики до Трамп за заканите со воена акција во Венецуела


Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш го критикуваше американскиот претседаѕел Доналд Трамп поради заканите со воена акција за решавање на политичката криза во Венецуела, изразувајќи противење на странските интервенции во Латинска Америка. Гутереш исто така ги повика власта и опозицијата во таа земја да ги продолжат преговорите, оценувајќи дека тоа е единствено решение на политичката ситуација.

XS
SM
MD
LG