Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната до 33 степени.

XS
SM
MD
LG