Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ со старо-нови предлози за градоначалници


Архивска фотографија од промоцијата на кандидатите за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ во 2013.

Марјан Бајрактаров, член на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ е кандидат на партијата за градоначалник на Струмица. Актуелните градоначалници на Велес, Петровец и Кривогаштани, Славчо Чадиев, Борче Митевски и Тони Заткоски ќе се борат за уште еден мандат, а за Куманово, ВМРО -ДПМНЕ го предлага Зоран Ѓорѓиевски, актуелен пратеник во Собранието.

Ваква одлука донел Извршниот комитет на партијата информираше денеска генералниот секретар, Христијан Мицкоски.


XS
SM
MD
LG